top of page

TASARIM KULÜPLERİ

ENTA olarak üniversitelerdeki tasarım kulüpleri ile iş birliği yapıyor onlara destek veriyoruz. İşbirliği yaptığımız tasarım kulüplerimiz : ​

Asset 2.png

Marmara Üniversitesi Tasarım Kulübü

Marmara Üniversitesi Tasarım Kulübü, 2015 yılından beri varlığını sürdüren, endüstriyel tasarım başta olmak üzere, tasarımın ve sanatın her türlü alanı için etkinlikler yaparak, öğrencilerin bilincini artırmayı, mesleki hayatlarında karşılaşabilecekleri sorunlar için kılavuz olmayı ve sektör ile akademi arasında bir köprü görevi görmeyi amaçlar. 

Kulüp Başkanı - Berkay Halit Gürsoy

Mail                     : berkayhalitgursoy@gmail.com

Instagram         : @marmaratasarimkulubu

 • LinkedIn
fabrika-logo.png

Fabrika Tasarım Kulübü

Fabrika Tasarım Kulübü, Kadir Has Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
öğrencileri tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Kulüp olarak genel amaçları
tasarımın önemini açıklamak ve bu yolda çeşitli disiplinlerden insanları bir araya
getirerek yaratıcı, yenilikçi ve nitelikli fikirlerin başlangıç noktası olmaktır.
Tasarımın bir süreç olduğunu temel alan etkinlikleri, katılımcıların tüm süreci deneyimlemesini ön planda tutarak organize etmeyi önemsiyorlar. 

Kulüp Başkanı – Sena Tokaç

Mail                      : fabrikatasarimkulubu@gmail.com
Instagram          : @fabrikatasarimkhas

 • LinkedIn
IDEA_LOGO_edited.jpg

IDEA Tasarım Kulübü

IDEA Kulüp; Karabük Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencileri tarafından; tasarımcı adaylarının mesleki gelişimlerine katkıda bulunulması, disiplinler arası çalışma kültürünün kuvvetlendirilmesi, kültürel etkinlikler ve çeşitli faaliyetlerin katılımcılara en verimli haliyle sunulmasını hedeflemektedir. Mesleki farkındalığın temeline ortak olmak amacıyla, 2018 yılında kurulan kulüp amaçları ve hedefleri doğrultusunda; etkili ve dinamik fikirleri ile, üretmeye devam ediyorlar.

Kulüp Başkanı – Tuhan Aksoy

Mail                      : ideakulup@gmail.com

Instagram          : @ideakulup

 • LinkedIn
Eskişehir Teknik Üniversitesi Tasarım

Tasarım Kulübü

Küreselleşen dünyada; pazarlarda rekabetin artmasıyla birlikte ürünler hem işlev hem de estetik açıdan önem kazanırken, “tasarım” olgusu da üretimde önemli bir yere sahip olmuştur. Bu önemi ilgili bölümlerden mezun olmadan kavrayıp bu alanda çalışmalar yapan Eskişehir Teknik Üniversitesi Tasarım Kulübü, yaratıcı disiplinlerden farklı bölüm öğrencilerini tek bir çatı altında toplayarak birlikte bir tasarım kültürü oluşturma ve bu birliktelik sayesinde projeler üretmeyi hedefleyen bir öğrenci oluşumudur.

Kulüp Başkanı - Ali Çakır

Mail                      : eskisehirtasarimkulubu@gmail.com 

Instagram          : @tasarimkulubu

 • LinkedIn
Tasarım_ve_İnovasyon_Topluluğu_logo.pn

Gazi Üniversitesi Tasarım ve İnovasyon Topluluğu

Tasarım ve İnovasyon Topluluğu, endüstriyel tasarım bölüm öğrencilerinin üniversitenin diğer öğrencileri ile etkileşimini arttırmayı, akademik ve mesleki yeterliliklerini kanıtlamış kişiler ile buluşturmayı, çalışma ve bilgi aktarımına uygun ortam yaratmayı kendine görev edinmiş bir öğrenci topluluğudur.

Kulüp Başkanı - Emre Oral

Mail                      : emreoral1999@gmail.com

Instagram          : @gazitasariminovasyon

medipol.png

MID Topluluğu

İstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesinde Dr. Seher Oya Akman danışmanlığı ve desteğiyle, endüstriyel tasarım öğrencileri tarafından kurulan ilk ve tek topluluk özelliği taşımakla beraber üniversite bünyesindeki Enderun Girişimcilik Merkeziyle stratejik destek ve start-up çalışmaları yürütüyor. Topluluk çeşitli bölümlerden öğrencileri bulunduran, tasarımcıları ve tasarıma ilgisi olan her bireyi birleştirmeyi amaçlayan bir topluluktur. 

Kulüp Başkanı - Korcan Bacaksız

Mail                      : innovationdesign@medipol.edu.tr

Instagram          : @midtoplulugu

 • LinkedIn
TKLOGO.png

İYYÜ Tasarım Kulübü

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde kurulan Tasarım Kulübü üyelerini sektörün önde gelen isimleriyle buluşturmayı, iş ve staj imkanı sağlamayı ve mesleki yeterliliklerini arttırmayı hedefliyor. Kulüp İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü işbirliğinde söyleşi ve eğitim etkinlikleri gerçekleştiriyor. Galeri Yeni Yüzyıl’da üyelerinin ve çeşitli sanatçıların çalışmalarını sergiliyor. Tasarım odaklı organizasyonları ve çeşitli sergileri ziyaret ediyor. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tasarım Kulübü, amaçları doğrultusunda Dr. Özlem Vargün danışmanlığında faaliyetlerine devam ediyor.​

inline_edited_edited.png

Kulüp Başkanı - Tuğçe Karaköz

Mail                      : tugcekrkz98@gmail.com

Instagram          : @yyutasarimkulubu

 • LinkedIn

İAÜ ENTASK

2018 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde kurulan kulüp, sanat ve tasarım alanı etkinliklerinin yanında, çeşitli organizasyonlarla üyelerinin kültürel, akademik ve mesleki gelişim sağlama konusunda katkı sunmaktadır.

Kulüp Başkanı - Sinem Kırmızıgül

Mail                      : iauentask@gmail.com

Instagram          : @iauentask

 • LinkedIn
inovatifdusuncetoplulugu_logo_edited.png

İnovatif Düşünce Topluluğu

Selçuk Üniversitesi bünyesinde kurulan İnovatif Düşünce Topluluğu, sektörden isimlerle tasarımın çeşitli disiplinlerini kapsayan etkinlikler düzenleyerek tasarımcı adaylarının akademik ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı ve Türkiye genelinde düzenlenen tasarım faaliyetlerine katılım göstererek farklı üniversitelerin öğrencileri arasında iletişimi arttırmayı hedeflemektedir.

Kulüp Başkanı - Süleyman Arıkan

Mail                      : suleymnarikan@gmail.com

Instagram          : @inovatifdusuncetoplulugu

 • LinkedIn
ott logo.png

ODTÜ Tasarım Topluluğu

ODTÜ Tasarım Topluluğu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde Dr. Hakan Gürsu danışmanlığı ve desteği, ayrıca ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nin katkılarıyla bir grup endüstriyel tasarım öğrencisi tarafından 2009 Ocak ayında hayata geçirilmiştir. Topluluğun amacı, her sene çalıştay, workshop, meydan okumalar, özgür etkinlikler, gezi ve konferans gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek katılımcılara yeni beceriler kazandırmayı, tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştirmeyi ve aynı zamanda bu süreçte eğlenmeyi ve güzel vakit geçirmeyi sağlamaktır. 

ITT%20LOGO%20PNG_edited.png
ITT%20LOGO%20PNG_edited.png

Kulüp Başkanı -  Suphi Sarp İyicil

Mail                      : odtutasarim@gmail.com

Instagram          : @odtutasarim

 • LinkedIn

Işık Tasarım Topluluğu

Işık Tasarım Topluluğu 2017 yılında Işık Üniversitesi endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kulübün amacı endüstriyel tasarım öğrencileri başta olmak üzere tüm tasarım disiplinlerine ait öğrencilerin tasarım hakkında bilinçlenmesini ve mesleki hayatlarına katkı sağlayabilmeyi hedeflemektedir. Farklı bölümlerden öğrencileri bir araya getirerek birden çok projeye ev sahipliği yapan Işık Tasarım Topluluğu, güncel sorunlara insan/kullanıcı odaklı çözümler üretmek amaçlı çalıştaylar düzenleyerek gündemi takip etmektedir.

Kulüp Başkanı -  Hülya Ekşi

Mail                      : hulya.eksi@isik.edu.tr

Instagram          : @isikunitasarimtoplulugu

 • LinkedIn
Screen Shot 2020-12-13 at 11.44.53 PM.pn

Beykent Üniversitesi Entas Kulübü

Beykent Üniversitesi Entas Kulübü 2017 yıllından beri  faaliyet göstermektedir. Kulübün amacı endüstriyel tasarım alanında bilgi birikimi artırmayı hedeflemektedir. Tasarım sohbetleri , teknik geziler , kültür sanat gezileri ve workshop olmak üzere bir çok faaliyet gösteren kulübün amaçlarından biri de sektörü daha iyi tanımak ve bunun için daha fazla etkinlik gerçekleştirmek için aktif olarak çalışıyor.

Kulüp Başkanı - Batuhan Çaldağı

Mail                      : entaskulubu@gmail.com

Instagram          : @entasbeu

 • LinkedIn
STT%20LOGO_edited.png

OMÜ Sanat ve Tasarım Topluluğu

Endüstriyel Tasarım öğrencileri başta olmak üzere interaktif bölümlerin birbiriyle etkileşim içinde olduğu, sanat ve tasarım kültürü oluşturma gayesinde olan bir topluluktur. Sanat ve Tasarım Topluluğu eğitim hayatının yanında öğrenciye, yapılan workshoplar, söyleşiler, sosyal sorumluluk projeleri gibi gelişime yönelik etkinliklerle, üyelerine sosyal ve aktif bir ortam sunarken aynı zamanda da becerisel kazanımlar katmayı hedeflemektedir.

Kulüp Başkanı - Kübra Karabulut

Mail                      : omusanatvetasariim@hotmail.com

Instagram          : @omusanatvetasarim

 • LinkedIn
BWUBFihl_400x400_edited.png

İTÜ İçin Tasarım Kulübü

ITÜ için Tasarım Kulübü, 2015 yılından beri aktif olarak; üniversite içerisinde "tasarım" kavramının aktif olduğu her alanda çalışmalar yapmaktadır. Disiplinler arası bir kulüp olan İtü İçin Tasarım, tasarıma ilgisi olan herkesin kendisine yer bulduğu, düzenli olarak konferanslar, kurslar, atölyeler düzenleyerek üyelerine disiplinler arası çalışma imkanı sunan bir topluluktur.

Kulüp Başkanı - Belinay Hira Güney

Mail                      :  bhiraguney@gmail.com

Instagram          : @ituicintasarim

 • LinkedIn
cizgi_logo_1.png

Çizgi Tasarım Topluluğu

Çizgi 2018 yılında Yaşar üniversitesi endüstriyel tasarım öğrencileri tarafından kurulmuş; endüstriyel tasarım öğrencileri ve mezunları arasındaki etkileşimi arttırmayı , geçmişten geleceğe paylaşımcı düşünce yapısı ile ortak çalışma kültürünün yaratılmasını ve tasarım eğitimi boyunca çeşitli yetiler kazanan tasarım öğrencilerinin öz farkındalık kazanmasını desteklemeyi amaçlayan tasarım odaklı bir öğrenci topluluğudur.

Kulüp Başkanı - Ece Bozca

Mail                      :  cizgitasarimtoplulugu@gmail.com

Instagram          : @cizgitasarimtoplulugu

 • LinkedIn
İYTE Tasarım Topluluğu Logo.png

İYTE Tasarım Topluluğu

İYTE Tasarım Topluluğu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencileri tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Sektör, kariyer planlaması ve öğrenci hayatı hakkında öğrencileri aydınlatmak, alanlarında kendini kanıtlamış konukların ağırlandığı ve daha birçok sosyal ve teknik anlamda etkinlikler aracılığı ile bütün üniversite öğrencilerini daha güzel bir geleceğe hazırlayan, etkinliklerinde verimli ve eğlenceli vakit geçirmeyi esas amaç olarak bilen bir topluluktur. Aynı zamanda ‘tasarım’ alanına ilgi duyan herkese atölyeler ve diğer etkinlikleri ile ekstradan kucak açan bu topluluğun dinamiği, ihtiyaç duyduğunda herkesin ulaşabileceği sanat alanında bir rehber olma arzusudur.

Kulüp Başkanı - Ayşe Başargan

Mail                      :  tasarim@iyte.edu.tr

Instagram          : @iyte_tasarim

 • LinkedIn
Think_Design_Club_3.png

Think Design

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Kulübü ‘Think Design’, 2007-2008 yılları arasında kurulmuş, başta endüstriyel tasarım öğrencileri olmak üzere, güzel sanatların her alanında etkinlik yapmaya çabalayan, öğrencilerin bölüme dair bilincini geliştirmeye, profesyonel hayatlarında karşılaşabilecekleri komplikasyonlara ışık tutabilmeyi ve sektörde çalışanlarla öğretim görenleri bir çatı altında toplayabilmeyi amaç edinmiştir.

 • LinkedIn

Tasarım Kulüpleri Sorumlusu

mehmet.sari@enta.org.tr

Mehmet Kemal Sarı

 • LinkedIn
bottom of page